Yüz Şekline Göre Kaş Modeli Nasıl Seçilir?

Gür kirpikler ve doğru şekillendirilmiş kaşlar, yüz ifademizi vurgulayan en önemli unsurlardır. Bakışlarımızı ön plana çıkaran kaş ve kirpiklerin, dolgun görünümlü ve sağlıklı olmaları için düzenli bakım yapmak gerekir. Bakımın yanı sıra, kaşların yüz yapısına göre şekillendirilmesi kusursuz bir yüz çerçevesinin sırrıdır. Yüzün aksesuarı kaşları şekillendirirken öncelikle kendi yüz hatlarınızı iyi tanımanız gerekir. Doğru uygulanmış bir kaş modeli, yüzünüze daha karizmatik bir hava katar ve kendinizi daha doğru ifade etmenizi sağlar.

yüz tipi kaş modeli

Yüz Tipine Göre Kaş Modeli Seçimi

Kaş modelleri; düz, kalın, ince, kavisli ve doğal görüntüde olabilir. Kaşlarınıza şekil vermeden önce yüz tipinizi doğru analiz etmeniz gerekir. Yüz şeklinizi belirlemek için şerit mezura kullanarak alnınızı, elmacık kemiklerinizi, yüz uzunluğunuzu ve çenenizi ölçerek genel yüz oranları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. (Bkz. Yüz şekli nasıl belirlenir?) Yüz şeklinizi belirledikten sonra hatlarınıza uygun kaş modelini uygulayabilirsiniz.

kare yüz kaş

  • Kare Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Keskin ve sert bir ifade veren kare yüz şekli için en uygun kaş modeli kavisli ve yuvarlak kaşlardır. Kaşlarınızın doğal kalınlığını koruyarak yukarı doğru tarayabilirsiniz. Doğru kalınlıktaki yay formuna sahip bir kaş şekli ile güçlü yüz hatlarınızı vurgulayabilir, aynı zamanda ifadenizi de yumuşatabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey kaşlarınıza kavis verirken abartıdan kaçmaktır.

yuvarlak yüz kaş şekli

  • Yuvarlak Yüzler İçin En Uygun Kaş Şekli

Dolgun, sık, yüksek ve sert açılı kaşlar, yuvarlak yüzlere karizmatik bir anlam katar. Kaşlara kavis verilmesi ile alın ve elmacık kemikleri arasında dengeli bir açı oluşturulur. Bu sayede yuvarlak yüzlülerin en büyük şikayeti olan kilolu görünüm, yüz şekli daha uzun göründüğü için azalır. Yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin, dairesel hatlar yerine sert açılı ve yay formundaki yüksek kavisli kaş modellerini tercih etmeleri gerekir.

oval yüz kaş

  • Oval Yüz Şekli İçin Kaş Modeli

Çeneye doğru uzarmış gibi görünen oval yüz şekline sahip kişilerin, yorgun ve donuk bir ifadeden kurtulmak için kavisli modelleri tercih etmesi gerekir. Dolgun ve kavisli kaş modelleri, oval yüzleri yatay olarak dengeler. Her iki tarafa eşit şekilde uzayan ve yanlara doğru genişleyen bir kaş modeli seçilebilir. Kaş uçları aşağı  doğru inmemeli, çok yüksek kavis veya ultra düz kaş modellerinden kaçınılmalıdır.

uzun yüz için kaş şekli

  • Uzun Yüz Yapısı İçin Kaş Şekillendirme

Uzun yüz şeklini yanlara doğru genişleterek dengelemek için düz, kavissiz ve kalın kaş modeli tercih edilmelidir. Baş kısmı belirgin ve yana doğru açılan kaşlar, yüzün daha simetrik görünmesini sağlar. Yüz uzunluğunu dengeleyen bir illüzyon oluşturmak için uzun ve düz şekillendirilmiş, kalın ve dolgun modeller tercih edilmelidir.

kalp yüz kaş

  • Kalp Yüz Tipi İçin Kaş Modeli

Üçgen çene yapısına sahip kalp formunda yüzü olan kişiler, kısa ve kalın kaş modellerini tercih edebilirler. Alçak kavisli ve kaş kemiğinde sona eren yarım yay formundaki kaşlar, belirgin çene yapısının göze çarpmasını engelleyerek yüz hatlarını yumuşatır.

kaş kirpik bakım serum

Güçlü ve Etkileyici Bir İfade İçin Kaş ve Kirpik Bakımı

Yüz tipinize uygun kaş modelini uygulayabilmek için kaşlarınızın dolgun ve gür olması gerekir. Aynı şekilde bakışlarınızı ve yüz ifadenizi doğru yansıtabilmek için de kirpikleriniz uzun ve gür olmalıdır. Sağlıklı kaş ve kirpikler, sadece yüz ifadenizi değil bakışlarınızı da değiştirir. Güçlü ve etkileyici bakışlar için günlük bakım rutininize kaş ve kirpik serumunu dahil edebilirsiniz. Kaş ve kirpikleri en hızlı uzatan yöntem olan S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu, içerdiği özel vitaminler ile kılların sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlar.

slash kaş ve kirpik bakım

Procapil, biotin (vitamin B7), hidrojenize kastor yağı (hint yağı), at kestanesi özü, vitamin A, vitamin E, vitamin B5 ve vitamin F (linoleik asit) içeren S-Lash, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü bir vitamin kompleksidir. Kıl köklerindeki hücresel yaşlanmayı durdurur ve dökülmelere sebep olan DHT hormonunu baskılar. Kılların sağlıklı uzamasını sağlayan kolajen, keratin ve seramid üretimini de arttırır. Hasarlı kıl hücrelerini onaran S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu; kıl yapısındaki kırılma ve zayıflamaları durdurarak derinlemesine nemlendirir. Daha sağlıklı, uzun, gür, güçlü, doğal kaş ve kirpikler için S-Lash bakım serumunu, her gece uyumadan önce hafif masaj hareketleri ile uygulayabilirsiniz.