2020 Bizi Çok Yordu, 2021’de 3 Adımda Yenilenin!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 (koronavirüs) salgını, tüm hayatımızı olumsuz etkiledi. Tüm hastalıkların ana sebebi olan ve cildimizi yaşlandıran stres seviyemiz, âdeta tavan yaptı. Yeri geldi evlerimize kapandık, yeri geldi markete giderken bile büyük tedirginlik yaşadık. En kötüsü de sevdiklerimizin canından endişe etmemiz oldu. Vücudumuzun doğal bir reaksiyonu olan stres, özellikle bu tür kaotik durumlarda başa çıkılamaz bir hâle gelebiliyor. Sürekli stres altında olan kişilerde; cilt yaşlanıyor, saçlarda dökülme artıyor, kilo almak kolaylaşıyor ve birçok hastalık ortaya çıkıyor. Düzensiz uyku, sağlıksız beslenme, stres, alkol ve sigara tüketimi, vücudumuzda kolajen eksikliğine yol açarak daha yaşlı, bakımsız, solgun ve yorgun gözükmemize sebep oluyor. 2020 yılında en çok psikolojik olarak yıprandık. Peki 2021’e içten dışa yenilenmiş biri olarak girmek için neler yapabiliriz?

slash kaş kirpik bakım serumu

2021’de Sana Yeni Bir Sen Lazım

Her yeni yılda kendimize yeni hedefler koyarız. Dünyanın güneş etrafındaki yıllık döngüsünü tamamladığı gibi biz de kendi içimizdeki bazı döngülerin sonuna geliriz. Yeni bir yıla girmek güzel günlere dair bize umut verir. Biten her yıl ile birlikte yaşanan tüm zorlukları geride bıraktığımız hissine kapılırız. 2020, hepimizin hayatında en çok geride bırakmak istediğimiz yıl oldu. En sonunda bitti ama tabir-i caizse biz de bittik. Şimdi yepyeni bir yıl duruyor önümüzde. Belki dünyada yine çok zor şeyler yaşanacak. Belki yine kaotik olaylar olacak. Fakat en azından bizler kendi hayatlarımızda yeni bir dönemi başlatabiliriz. Her ne yaşanırsa yaşansın, kendimizi içten dışa yenileyebilir ve tüm fırtınalara karşı gülümseyerek dimdik ayakta durabiliriz. Peki bu mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Hep beraber küçük bir yolculuğa çıkalım ve adım adım yeni kendimize doğru yol alalım. Ne dersiniz?

slash kaş kirpik bakım serumu

1. Kişisel Tekamül: Kendini Yeniden Keşfet!

Olgunlaşarak gelişme anlamına gelen tekamül, biz istesek de istemesek de hayat içerisinde ilerlediğimiz ruhsal bir yoldur. 2020 yılında iyi kötü hepimiz çok şey öğrendik. Önemli sandığımız çoğu sıkıntımızın yersiz olduğunu ve gözden kaçırdığımız çoğu şeyin ne kadar da önemli olduğunu anladık. Sevdiklerimize korkmadan sarılmak, bir kafede tedirgin olmadan oturmak ya da özgürce nefes almak gibi… Şimdi önümüzde yepyeni bir yıl var. Peki kendimizi yeniden keşfetmek ve her şeye rağmen hayattan daha fazla keyif almak için neler yapabiliriz?

  • Listeler oluşturun. Sevdiğiniz, sevmediğiniz her şeyi sıra sıra yazın. Sevmediğiniz her şeye “Hayır” demekten korkmayın. Sevdiğiniz şeyler için savaşmaya başlayın. “Teşekkür ederim, özür dilerim, seni seviyorum.” gibi cümleleri daha fazla kurun. Hayallerinizi ve hedeflerinizi yazın. Bugüne kadar ertelediğiniz ne varsa, her gün 1 tanesi için adım atmaya başlayın.
  • Sorunları çözüme kavuşturun. Kişisel sorunlarınız ya da sevdiklerinizle olan iletişim problemleri için yardım alın. Tüm problemlerinizi çözmek için bol bol okuyun ve araştırmalar yapın. Çözüm yolları arayın. Bu yıl öyle bir yıl olsun ki, geride çözemediğiniz ve hayatınız boyunca canınızı sıkan hiçbir şeyi bir sonraki yıla taşımayın.

slash kaş kirpik serumu

  • Kendinizi yeniden tanıyın. Her gün aynanın karşısına geçip gözlerinizin içine bakın. Kendinizle yüzleşin. Kendinizi daha yakından görün. Pozitif olumlama cümlelerini en çok kendinize söyleyin. Ben güzelim, ben akıllıyım, ben iyiyim, ben başarılıyım, ben mutluyum ya da ben mutlu olmayı hak ediyorum gibi… Her gün yaptığınız bu ufak alıştırmalar ile içten içe güçlendiğinizi hissedeceksiniz. Kendinizi sevmiyorsanız, sevmediğiniz yönlerinizi törpüleyin ve sevdiğiniz yönleri vurgulayın. Nasıl ki kontür ile yüzümüzdeki güçlü bölgelerimizi vurguluyorsak, ruhunuzun ve kişiliğinizin güçlü yönlerini de ortaya çıkararak parlatın. Kendinizi tanıma yolculuğunda bol bol okuyun. Sizi iyi tanıdığını düşündüğünüz insanlara nasıl biri olduğunuzu sorarak kendinize dair dış izlenim edinin. Böylelikle içinizdeki insanı ne kadar iyi yansıtabildiğinizi öğrenerek kendinizi nasıl daha fazla gösterebileceğinize dair çalışmalar yapabilirsiniz. Unutmayın ki, kendini tanımak hayat boyu süren bir yolculuktur. Önemli olan her gün bir önceki günden daha iyi bir ben olabilmektir.

slash kaş kirpik serumu

2. İçten Dışa Gençleşin

Stres, üzüntü ve kaygılar hem bedenimizi hem de ruhumuzu yaşlandırır. Çoğumuzun âdeta tükenmişlik sendromu yaşadığı 2020 yılı artık bitti. Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde kendimizi yeniden keşfedip ruhumuzu yenilerken bedenimizi de gençleştirebiliriz. İnsan kaç yaşında olursa olsun, önemli olan kaç yıl yaşadığı değil kaç yaşında hissettiğidir. Ufak değişimlerle yeniden genç hissedebilirsiniz.

  • Aynadaki seni değiştir! Hep istediğiniz bir saç rengi ya da modeli mi var? Neden erteliyorsun ki? Hemen yap! Kim ne düşünür, ya yakışmazsa demeden sadece sen istediğin için, sadece denemek istediğin için dene. Beğenmezsen en kötü ne olabilir ki? Yeniden değiştirebilirsin. Unutma ki, sen istediğin sürece kendini her gün değiştirebilir ve yenileyebilirsin. Biz kim olmak istiyorsak o olabiliriz. Yeter ki isteyelim, yeter ki denemekten korkmayalım. Sen de dene ve olmak istediğin kişi ol! Dış görünüşünle ilgili beğenmediğin her ne var ise şimdi adım atmaya başla. Daha sağlıklı beslen ve bedenini iyileştir. Harekete geç, her gün yürü ya da evde güçlendirme egzersizleri yap. Unutma ki, sen ağaç değilsin. Olduğun yerde durmak zorunda değilsin. Hareketli olmak doğanda var, bu yüzden durma ve koş!

slash kaş kirpik serumu

  • Vücuduna vitamin yüklemesi yap. İlk olarak doktora giderek genel bir tahlil yaptır ve vücudundaki eksiklikleri öğren. Sonra da doktorunun tavsiye ettiği vitaminleri kullan. Bazı vitaminlerin eksikliği ya da fazlalığı tüm ruh halimizi ve yaşam enerjimizi olumsuz etkiler. Vitamin takviyelerinin yanı sıra hazır gıdaları tüketmeyi bırak ve doğal vitamin deposu sağlıklı yiyeceklerle beslenmeye başla. Cildin için de cildiye doktoruna danışabilir ve vitamin serumları kullanmaya başlayabilirsin. Unutma ki, güzellik ve gençlik bir bütündür. İçten dışa tam bir bakım programı uygulayarak bu yılın kazananı sen olabilirsin.

cosvia kolajen

  • İçten dışa gençleş. Yıllar geçtikçe vücudumuzdaki kolajen üretimi azalır. Kolajen; cilt, kemikler, saçlar, kaş ve kirpikler, tırnaklar, kaslar, kalp ve tüm organlar için vücut bütünlüğünü koruyan, iyileştiren ve yenileyen önemli bir proteindir. Vitamin ve minerallerle desteklenen sıvı kolajen peptid formu, içten dışa gençleşmemize yardımcı olur. Günlük kolajen, vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılayarak daha genç ve ışıltılı görünen bir cilde sahip olmak için Cosvia Collagen kullanabilirsiniz. İçeriğinde hidrolize kolajen peptidin yanı sıra; hyalüronik asit, C vitamini, spirulina, E vitamini, çinko, koenzim Q10, biotin, folik asit ve selenyum bulunan Cosvia Collagen, 2020’nin verdiği zararı onarmanız için ihtiyacınız olan tüm desteği sunacaktır. Cosvia Collagen; zengin içeriği ile eklemlerinizi iyileştirir, kemik yoğunluğunu ve kas kütlesini arttırır, iştahı azaltarak kilo kontrolüne yardımcı olur, sindirim sistemini düzenler, selülit görünümünü azaltır, ciltteki sarkıklık, yaşlanma çizgileri ve kırışıkları azaltarak önler.

slash kaş kirpik serumu

3. Ruhunuzu Yansıtan Bakışlarınızı Güçlendirin

Çağlar boyunca gözlerin, ruha açılan kapı olduğu söylenmiştir. Gerçekten de öyledir. Yüz ve mimikler yalan söyleyebilir fakat gözler her zaman doğruyu haykıran ruh pencerelerimizdir. Bir insanın gözlerinin içine baktığınızda onun kim olduğunu görebilirsiniz. Bir insan kaç yaşında olursa olsun gözlerinden o hiç yaş almayan çocuksu ve genç ruhu görmek mümkündür. Bakışlarımızla tüm dünyaya kim olduğumuzu, ne istediğimizi, kelimelerimizin ardındaki anlamları ve asıl söylemek istediklerimizi haykırırız. Güçlü ve etkileyici bakışların sırrı, onları vurgulayan kaş ve kirpiklerdir. Sağlıklı, dolgun, güçlü kaş ve kirpikler, bakışlarımızı ve ifademizi değiştirir. Gözler ruhun aynası ise, kaş ve kirpikler de gözlerin elbisesidir. Nasıl ki doğru kıyafetler, kim olduğumuzu daha iyi yansıtıyorsa, doğru şekillendirilmiş kaşlar da yansıtmak istediğimiz duygu ve düşünceleri daha iyi aktarır.

Geçici kozmetik çözümler yerine kaş ve kirpiklerinizin sağlıklı olmasını sağlayarak dolgunlaştıran bir bakım serumu kullanabilirsiniz. Kaş ve kirpikleri uzatan en etkili bakım serumu; doğal yağlar, vitaminler ve aminoasitler içermelidir. S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu; procapil, biotin (vitamin B7), hidrojenize kastor yağı (hint yağı), at kestanesi özü, vitamin A, vitamin E, vitamin B5 ve vitamin F (linoleik asit) içeren, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü bir vitamin kompleksidir. Bu yeni yılda kendinizi daha net ifade etmek için S-Lash bakım serumunu kullanarak bakışlarınızı güçlendirebilirsiniz.

slash kaş kirpik serumu

Bonus: Kendin İçin En İyisini Sen Bilirsin

Kim ne derse desin, insan içten içe kendisi için en iyi olanı her zaman bilir. Hayat yolculuğunda yapmamız gereken tek şey, kendi yolumuzu bulmaktır. Hata mı yaptınız, pişman olmayın. Aksine ders alarak öğrenin, büyüyün ve bir dahakine tecrübenizi kullanarak ilerleyin. Her yerde farklı şeyler yazıyor ya da herkes farklı bir şey mi söylüyor? Hepsine kulak verin yine, hepsini dinleyin, öğrenin ama en sonunda kendi içinizde dış dünyadan aldığınız tüm bilgileri kendi süzgecinizden geçirerek derleyin.

Karşılaştığımız her şey bize bir rehberdir. Yapmamız gereken dış dünyanın bu rehberlerine kulak verirken aynı zamanda kendi iç sesimizi bulmak ve sadece onu dinlemektir. Bilgiyi kullanın ama kendinizi unutmadan, kendinizi yok saymadan. Çoğumuz kendi iç sesimizi dinlediğimiz yanılgısına düşeriz. Halbuki içimizde çocukluktan itibaren gelen bir gürültü vardır. Anne babamızın öğretileri, öğretmenlerimizin söyledikleri, arkadaşlarımızın tavsiyeleri, çevremizin tepkileri… Tüm bu sesler kafamızın içinde yankılanır durur. Hepsi bizi biz yapan puzzle parçalarıdır. Önemli olan bu gürültüleri anlamlı seslere dönüştürmek için aynı bir radyo kanalındaki gibi doğru frekansa ayarlamaktır. Peki bunu nasıl yapacağız? Dinleyip kulak vererek. Eleştirel bir süzgeçten geçirerek. Sadece iç huzurumuzu destekleyen bilgilere kulak vererek.

Her gün sadece 5 dakika hiçbir şey yapmayın ve sadece kendinizi dinleyin. Hayal kurun ve kendi kendinizle biraz sohbet edin. Ünlü Fransız düşünür Blaise Pascal’ın bir sözü vardır; “İnsanlığın bütün sorunları, kişinin tek başına bir odada sessizce oturamamasından kaynaklanır.” Günde birkaç dakika sadece kendinizle kalarak içsel huzura ve ruhsal sükûnete ulaşabilirsiniz. Zaten sadece kendi sesinizi duymaya başladığınızda, hayatın içinde ne yaşanırsa yaşansın, ruhunuz size en doğru yolu gösterecektir.

slash kaş kirpik serumu 2021

2020 bitti. Yorulduk, tükendik ama bitti. Artık iyisiyle kötüsüyle yepyeni bir yıl var önümüzde. S-Lash ailesi olarak kendinizi yeniden keşfettiğiniz, sevdiklerinizle bir arada olduğunuz, yenilendiğiniz, mutlu ve sağlıklı bir yıl dileriz…