S-Lash Hakkında

Daha Güçlü, Daha Dolgun, Doğal Kaş ve Kirpikler

 

Etkileyici bakışların sırrı, dolgun kaşlar ve güçlü kirpiklerdir. Yüz ifademizi dahi değiştiren kaş ve kirpiklerimizi, her daim sağlıklı tutmak oldukça zordur. Genetik faktörler, olumsuz çevre koşulları, yaşın ilerlemesi, hormonal dengesizlikler ve kozmetik ürünler, kaş ve kirpiklerin güçsüzleşmesine sebep olur. Kaş kalemleri ya da takma kirpikler, geçici çözüm olsa da doğal bir görünüm sunmazlar. Aynı zamanda gece gündüz aynaya baktığımız her an görmek istediğimiz kalıcı güzelliği sağlayamazlar. İhtiyacımız olan, geçici kozmetik ürünler yerine kalıcı ve sağlıklı çözümlerdir. S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu ile düşlediğiniz dolgun ve sık kaşlara, güçlü ve etkileyici kirpiklere kavuşabilirsiniz.

S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu; procapil, biotin (vitamin B7), hidrojenize kastor yağı (hint yağı), at kestanesi özü, vitamin A, vitamin E, vitamin B5 ve vitamin F (linoleik asit) içeren, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü bir vitamin kompleksidir.

Procapil, Fransız firması Sederma Pharma laboratuvarlarında yapılan araştırmalar sonucunda saç, kaş ve kirpik dökülmesine karşı etkili olduğu kanıtlanmış bir komplekstir. Procapil, damarların genişlemesini sağlayarak kan akışını arttırır ve kıl köklerini uyararak kök hücrelerin yaşlanmasını durdurur. Saç, kaş ve kirpik dökülmelerine sebep olan DHT hormonunu baskılayan procapil, dökülme olan bölgelerdeki kılların daha gür çıkmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar.

Biotin (vitamin B7); saç dökülmesini, tırnakların kırılmasını ve cilt sorunlarını engelleyen bir B vitamini kompleksidir. “Güzellik vitamini” olarak bilinen biotin; saçları, cildi, kaş ve kirpikleri en iyi besleyen vitamindir. Biotin, kaş ve kirpik yapısında bulunan keratin proteini üretimini destekler. H vitamini olarak da bilinen biotin, hücre büyümesinde aktif rol oynarak kaş ve kirpikleri güçlendirir, dökülmelerini engelleyerek sağlıklı uzamalarını sağlar.

Doğal bir nemlendirici olan kastor yağı; içeriğindeki E vitamini, omega 6, trigliserid yağ asidi (risinoleik asit) ve çeşitli mineraller sayesinde kaş, kirpik ve saçları kökünden besleyerek güçlendirir. İltihap önleyici özelliği ile akne tedavisinde de kullanılan doğal bir yağdır. Aynı zamanda elastin ve kolajen üretimini arttırarak cildi pürüzleştirici etkiye sahiptir.

At kestanesi özü; içeriğinde B1, C, K ve P vitamini bulunan doğal bir cilt yenileyicidir. Osmanlı saraylarında hanım sultanların sıklıkla kullandığı bu güzellik sırrı, serbest radikallerin sebep olduğu hücresel hasarı onarır. Varis, iltihap ve cilt problemlerinde kullanılan at kestanesi özü, incelen kaş ve kirpikleri dolgunlaştırarak hacim kazandırır.

 

 

A vitamini; serbest radikallerin neden olduğu cilt hasarlarını engelleyen kuvvetli bir antioksidandır. Doğal kolajen üretimini arttıran A vitamini, kıl kökü hücrelerinin yaşlanma sürecini yavaşlatarak cildi yeniler.

E vitamini; yaşlanma karşıtı özelliği ile cilt, saç, kaş ve kirpik sağlığını koruyan güçlü bir antioksidandır. Hücre oksidasyonu nedeniyle ortaya çıkan cilt hasarlarını azaltırken, yaşlanmaya sebep olan serbest radikalleri de engeller. Kan damarlarını genişletme özelliği ile kıl köklerine daha fazla kan akışı sağlayarak kaş ve kirpiklerin sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Vitamin B5 (pantotenik asit); yeni hücre oluşumunu destekleyen bir provitamin türüdür. Vitamin B5; cılız ve solgun görünen kaş ve kirpiklere tutunarak canlandırır, hızlı ve gür çıkmasını sağlar. Su tutan molekül olma özelliği ile kılların üst tabakasındaki boşlukları doldurarak kılları onarır ve dolgunlaştırır. Kıl yapısındaki kırılmaları engelleyen Vitamin B5, kaş ve kirpiklerin dökülmesini durdurur, daha sağlıklı ve dolgun uzamalarını sağlar.

Vitamin F (linoleik asit); cildin üst bariyerini dış etkenlere karşı koruyan, omega 6 bakımından zengin bir yağ asididir. İngilizce’de arkadaş anlamına gelen “friend” kelimesinden adını alan vitamin F, cilt uzmanları tarafından vücudun en iyi arkadaşı olarak kabul edilir. Yaşlanma karşıtı antioksidan etkisi olan vitamin F, cilt onarımından sorumlu seramid üretimini arttırır. Kaş ve kirpiklere ihtiyacı olan nemi kazandırarak dökülmeleri engeller.

S-Lash bakım serumu, procapil ve biotin içeren özel formülü ile kaş ve kirpiklerinizi derinlemesine besleyerek güçlendirir. En az 4 haftalık düzenli kullanımda daha gür, daha uzun ve daha sağlıklı kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

KULLANIM TAVSİYESİ

S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumunu, özel uygulama fırçası ile kaş ve kirpiklerinize sürebilirsiniz. Günde 1 defa kullanılması ve tercihen gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir. Serumun kaş ve kirpiklerinize daha iyi nüfuz etmesi için uygulama öncesinde makyajınızı çıkararak yüzünüzü yıkayıp kurulayınız. Serumu uyguladıktan sonra hafif masaj yaparak cilde daha iyi etki etmesini sağlayabilirsiniz.

 

SAKLAMA KOŞULLARI ve UYARILAR

S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumunu, oda sıcaklığında (25 °C altında), çocukların ulaşamayacağı yerde ve kendi ambalajı içerisinde saklayınız. Göz ile temasından sakınınız. Göz ile temas hâlinde bol su ile yıkayınız. Alerjik reaksiyon gözlenmesi durumunda kullanmayı bırakınız. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Kontakt lens kullanıcıları için güvenlidir. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu, hipoalerjeniktir, tahriş etmez.