Sık Sorulan Sorular

1. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu nedir?

S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu; procapil, biotin ve çeşitli vitaminler içeren, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü bir kaş ve kirpik bakım ürünüdür.

2. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu içeriğinde neler var?

S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu; procapil, biotin (vitamin B7), hidrojenize kastor yağı (hint yağı), at kestanesi özü, vitamin A, vitamin E, vitamin B5 ve vitamin F (linoleik asit) içeren, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü bir vitamin kompleksidir.

3. Procapil nedir, kaş ve kirpikler üzerindeki etkisi nedir?

Procapil, Fransız firması Sederma Pharma laboratuvarlarında yapılan araştırmalar sonucunda saç, kaş ve kirpik dökülmesine karşı etkili olduğu kanıtlanmış bir komplekstir. Procapil, damarların genişlemesini sağlayarak kan akışını arttırır ve kıl köklerini uyararak kök hücrelerin yaşlanmasını durdurur. Saç, kaş ve kirpik dökülmelerine sebep olan DHT hormonunu baskılayan procapil, dökülme olan bölgelerdeki kılların daha gür çıkmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar.

4. Biotin nedir, kaş ve kirpikler üzerindeki etkisi nedir?

Biotin (vitamin B7); saç dökülmesini, tırnakların kırılmasını ve cilt sorunlarını engelleyen bir B vitamini kompleksidir. “Güzellik vitamini” olarak bilinen biotin; saçları, cildi, kaş ve kirpikleri en iyi besleyen vitamindir. Biotin, kaş ve kirpik yapısında bulunan keratin proteini üretimini destekler. H vitamini olarak da bilinen biotin, hücre büyümesinde aktif rol oynarak kaş ve kirpikleri güçlendirir, dökülmelerini engelleyerek sağlıklı uzamalarını sağlar.

5. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu nasıl kullanılır?

S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumunu, özel uygulama fırçası ile rimel sürer gibi kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Günde 1 defa kullanılması ve tercihen gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir. Serumun kaş ve kirpiklerinize daha iyi nüfuz etmesi için uygulama öncesinde makyajınızı çıkararak yüzünüzü yıkayıp kurulayınız. Serumu uyguladıktan sonra hafif masaj yaparak cilde daha iyi etki etmesini sağlayabilirsiniz.

6. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumunu ne kadar süre kullanmak gerekir?

Gözle görülebilir ve kalıcı bir etki için en az 4 hafta boyunca günde 1 – 2 defa olmak üzere düzenli kullanılması tavsiye edilir. Kirpiklerde 3 hafta, kaşlarda ise 4 hafta içerisinde belirgin farkı görmeye başlarsınız.

7. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu ne kadar süre kullanılabilir?

Tek bir serum şişesi 6 aylık düzenli kullanım için yeterli gelmektedir. Açıldıktan sonra 6 ay boyunca etkinliğini sürdürmektedir. Bu sayede bakıma ara verdiğiniz takdirde 6 ay boyunca istediğiniz zaman tekrardan kullanabilirsiniz.

8. Kontakt lens kullanıcıları S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumunu kullanabilirler mi?

Numaralı, numarasız, renkli veya şeffaf kontakt lens kullanan tüm kişiler için ürün kullanımı güvenlidir.

9. Takma veya ekleme kirpik kullanımında S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumu uygulanabilir mi?

Evet, uygulanabilir. S-Lash bakım serumu, takma veya ekleme kirpiklerin doğal kirpikleri kırmasını ve yıpratmasını engeller.

10. S-Lash Kaş & Kirpik Bakım Serumunu nasıl muhafaza etmeliyim?

Ürünü oda sıcaklığında (25 °C altında), çocukların ulaşamayacağı yerde ve kendi ambalajı içerisinde saklayınız.