Kalıcı Makyaj Modasında Kaş ve Kirpik Uygulamaları

Günümüzde giderek yaygınlaşan kalıcı makyaj modası, yeni uygulama teknikleri ile âdeta bir güzellik trendi hâline geldi. Söz gelimi “kalıcı” olarak nitelendirilen bu uygulamalar, aslında yarı kalıcı özellikte geçici işlemlerdir. Sağlık açısından riskleri olması bir yana, zamanla sönükleşerek kötü bir görünüme de sebep olabiliyorlar. Aynı zamanda oldukça pahalı olan bu işlemler bütçeyi de zorluyor. Peki en çok tercih edilen kaş ve kirpik uygulamaları nelerdir? Sağlıklı ve kalıcı kaş kirpik güzelliği için en etkili yöntem nedir?

kaş ve kirpik uygulama

Microblading 3D Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü

Microblading kaş tekniği; küçük jiletlere benzeyen uca sahip kalem ya da mikro iğneler ile boyanın deri altına işlenerek kıl görünümü verilen yarı kalıcı bir uygulamadır. Dövme benzeri bu uygulama ile kaş arasındaki boşluklar doldurulabilir ve şekilsiz görünüm düzeltilebilir. Oldukça pahalı bir uygulama olmasının yanı sıra kalıcı bir yöntem değildir ve uygulama esnasında belli düzeyde bir acı hissedilir. Uzun süreli kullanım için belli aralıklarla rötuş uygulamaları yaptırmak gerekir. Uygulama sonrası tahriş, kabuklanma ve enfeksiyon gibi riskleri vardır. Ayrıca kaş dökülmesine ve alerjik reaksiyonlara yol açabilir.  İyi bir uzman eşliğinde yapılmadığında görünüm açısından kötü sonuçlara sebep olabilir ve sildirmek için uzun süre beklemek gerekir. Uygulama sonrasında kaş rengini ya da şeklini değiştirmek de mümkün değildir.

kirpik uygulamaları s-lash

Kirpik Uygulamaları: Lifting, Botox, Laminasyon ve İpek Kirpik

Kirpikler, gözleri toz gibi dış etkenlerden koruyan perde görevi görürler. Kirpiklerin doğal işlevlerini bozmak göz sağlığına olumsuz etki edebilir. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan kirpik lifting; kirpikleri tek tek ayırarak özel bir solüsyonla yukarı kaldırılması ve sabitlenmesi işlemidir. Kirpik laminasyon; kirpiklerin hacim kazanması ve yukarı doğru kıvrımlı durması için yapılan, kirpik perması veya kirpik botoksu olarak da bilinen bir sabitleme işlemidir. İpek kirpik uygulaması; kirpiklere volume katmak için vizon, saf ipek ve doğal insan saçı karışımlarından oluşan yapay kirpiklerin doğal kirpiklere yapıştırılarak eklenmesi işlemidir. Kirpik uygulamaları maksimum 1-2 ay etkiye sahip ve oldukça pahalı geçici işlemlerdir. Uygulama sonrasında havuza ya da denize girmek sorun olabilir. Aynı zamanda makyaj yaparken sürekli dikkatli olmak ve belli temizlik uygulamalarından da kaçınmak gerekir.  Kirpiklerde ve gözlerde tahrişe, enfeksiyonlara ve dökülmelere yol açabilir.

kaş ve kirpik

Kaş ve Kirpiklerde Doğal ve Kalıcı Güzellik Formülü: Bakım Serumları

Doğal, sık ve gür kaşları; hacimli, uzun ve kıvrık kirpikleri kim istemez ki? Geçici kozmetik uygulamalar, kaş ve kirpiklerde doğallıktan uzak bir görünüm sunarken kalıcı çözüm de sunmazlar. Sağlık açısından zararları olmasının yanı sıra dökülmelere de yol açma riski vardır. Aynı zamanda bütçeyi zorlayan ve belli aralıklarla rötuş gerektiren oldukça pahalı işlemlerdir.

Kaş ve kirpiklerde kalıcı güzelliğin sırrı, içeriği zengin bir bakım serumu kullanarak doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmektir. Her gece uyumadan önce uygulanan kaş ve kirpik serumu, cildin ve hücrelerin yenilendiği zaman olan gece boyunca derinlemesine bakım yapar. Doğal yağlar ve vitaminler içeren bakım serumu, kıl kökündeki damarların genişlemesini sağlayarak kan akışını arttırır. Uyarılan kıl diplerinde kök hücre yaşlanması geriler. Kaş ve kirpiklerin dökülmesine yol açan DHT hormonu, procapil içeren bir serum ile baskılanır. Bu sayede kıllar daha hızlı uzayarak gür çıkmaya başlar. Procapil; kılların sağlıklı uzamasında önemli rol oynayan kolajen, keratin ve seramid üretimini de arttırır.

kirpik kaş bakım serumu

Sağlıklı kaş ve kirpikler için kıl yapısındaki kırılma, zayıflama ve dökülmeleri durdurmaya yardımcı olan S-Lash kaş ve kirpik serumunu kullanabilirsiniz. Sert kimyasallar, paraben, parfüm, alkol, renklendirici ve lanolin içermeyen S-Lash; kaş ve kirpikleri uzatan en etkili bakım serumudur.

S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu; procapil, biotin (vitamin B7), hidrojenize kastor yağı (hint yağı), at kestanesi özü, vitamin A, vitamin E, vitamin B5 ve vitamin F (linoleik asit) içeren, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü bir vitamin kompleksidir. Yapılan klinik çalışmalar neticesinde en az 4 haftalık kullanımda gözle görülür sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. 3 aylık düzenli kullanımda kaş ve kirpiklerde daha dolgun, daha gür ve sağlıklı kalıcı sonuçlar elde edilir.