Kaş ve Kirpikleri Uzatan En Etkili Yöntem Nedir?

Ruhun aynası gözler ise, kaş ve kirpikler de gözlerin elbisesidir. Dolgun kaşlara eşlik eden uzun ve gür kirpikler, etkileyici ve güçlü bakışların sırrıdır. Seyrek olduğu için yanlış şekillendirilmiş kaşlar, kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Yüz ifadesini tamamen değiştiren kaşların, sık yapıda olması istenilen şeklin verilmesini de kolaylaştırır.

Güçlü ve etkileyici bakışlar için kadınlar, genellikle geçici çözüm sunan kozmetik ürünlerini kullanırlar. Takma kirpik, rimel, kaş ve kirpik boyaları yapay bir görünüm verir. Kadınların bu ürünleri kullanırken asıl istedikleri, sabah uyandıkları andan itibaren aynaya baktıkları her an kendilerini güzel hissetmektir. Her ne kadar kozmetik ürünlerle geçici olarak kendilerini iyi hissetseler de, makyajlarını sildikleri anda moralleri bozulur ve öz güvenleri düşer. Bu durumu engellemenin tek kalıcı çözümü, kaş ve kirpiklere doğal güzelliğini geri kazandırmaktır. Kaş ve kirpikleri uzatan en etkili yöntem, doğal yağlar içeren vitamin kompleksleri kullanmaktır. Özel formüllü bir kaş ve kirpik bakım serumu, kaşların dolgunlaşmasını ve kirpiklerin güçlenmesini sağlar. Peki hangi doğal yağ ve vitaminler kaş ve kirpiklerin dolgunlaşarak sağlıklı uzamasını sağlar?

Kaş ve kirpikleri uzatan

 

Kaş ve Kirpikleri Uzatan Doğal Yağlar ve Vitaminler Nelerdir?

Hint yağı olarak da bilinen kastor yağı; içeriğindeki E vitamini, omega 6, trigliserid yağ asidi (risinoleik asit) ve çeşitli mineraller sayesinde doğal bir nemlendirici görevi görür. Oldukça yoğun bir kıvama sahip olan hint yağı, kaş ve kirpikleri uzatma konusunda en etkili doğal yağlardan biridir. Kıl köklerini derinlemesine besleyerek kaş ve kirpiklerin gürleşmesini, güçlenerek daha hızlı ve sağlıklı uzamalarını sağlar. Yaşlanmayı geciktiren antioksidanlar açısından zengin olan hint yağı, antienflamatuvar ve antiseptik özelliği ile ciltte sivilcelere sebep olmadığı gibi akne oluşumunun engellenmesinde ve akne izlerinin tedavisinde de etkin olarak kullanılır.

Saray hanımlarının güzellik sırrı olan at kestanesi özü; B1, C, K ve P vitaminleri içeren doğal bir cilt yenileyicidir. Antioksidan özelliği ile kıl köklerindeki hücresel hasarı onarır, kan dolaşımını arttırarak kıl köklerini besler. Bu sayede kaş ve kirpik dökülmelerini durdurarak, daha sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlar.

Procapil; Fransız firması Sederma Pharma laboratuvarlarında yapılan çalışmalar sonucunda saç, kaş ve kirpik dökülmelerine karşı oldukça etkili olduğu kanıtlanmış kompleks bir bileşiktir. Kaş ve kirpiklerin dökülmesine sebep olan ve kıl foliküllerinin büyümesini engelleyen DHT hormonunu (Dihidrotestosteron) baskılayan procapil, kıl köklerine sağlıklı kan akışını geri kazandırır.

Kaş ve kirpiklerin dolgun ve güçlü olmasını sağlayan bakım serumları,  aminoasitlerle zenginleştirilmiş olmalı ve kıl köklerine eski sağlığını kavuşturan çeşitli vitaminleri içermelidir. Kaş ve kirpikleri uzatmada en etkili vitamin türü, güzellik vitamini olarak da bilinen biotindir (vitamin B7/H vitamini). Kaş ve kirpiklerin hücresel yapısında bulunan keratin proteini üretimini arttıran biotin, kıl hücrelerini güçlendirir ve uzama hızını en az %30 civarında arttırır. Biotinin yanı sıra A, E, B5 ve F vitaminleri de kaş ve kirpiklerin güçlü ve hızlı uzamasında etkili olan organik maddelerdir.

 

Kaş ve kirpikleri uzatan

Kaş ve kirpikleri uzatan en etkili bakım serumu; tüm bu doğal yağları ve vitaminleri içeren, amino asitlerle zenginleştirilmiş özel formüllü S-Lash bakım serumudur. S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu, geçici kozmetik uygulamaların aksine kalıcı çözüm sunar. Yapılan çalışmalar neticesinde en az 4 haftalık kullanımda gözle görülür sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. Kaş ve kirpikler günde ortalama 0.15 mm büyürler. Büyüme evresinde, vücudumuzun yapısı gereği kılların %85’i bekleme sürecindeyken %15’i büyüme fazına geçer. Yeni kaş ve kirpiklerin oluşma ve büyüme periyodu ortalama 2 – 3 aydır. Yaşlanma, genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle bu süreç uzayabilir. S-Lash kaş ve kirpik bakım serumu ile ilk 1 ay içerisinde olumlu etkiler gözlemlenir. 3 aylık düzenli kullanımda ise kaş ve kirpiklerde daha dolgun, daha güçlü ve daha sağlıklı kalıcı sonuçlar elde edilir.

S-Lash Kaş&Kirpik Bakım Serumunu, özel uygulama fırçası ile kaş ve kirpiklerinize sürebilirsiniz. Günde 1 defa kullanılması ve tercihen gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir. Serumun kaş ve kirpiklerinize daha iyi nüfuz etmesi için uygulama öncesinde makyajınızı çıkararak yüzünüzü yıkayıp kurulayınız. Serumu uyguladıktan sonra hafif masaj yaparak cilde daha iyi etki etmesini sağlayabilirsiniz. S-Lash kaş ve kirpik bakım serumunu buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.